NP 900

NP 900

Zastosowanie nawilżaczy powietrza:

Zbyt suche powietrze ma niekorzystny wpływ na zdrowie osób przebywających w pomieszczeniu. Przede wszystkim powoduje problemy skórne, które odczuwają głównie osoby starsze oraz kobiety, których skóra jest cieńsza i delikatniejsza. Zbyt mała ilość wilgoci w powietrzu przyspiesza starzenie się skóry i może powodować świąd, stany zapalne, atopię oraz nasilenie się alergii skórnych. Suche i ciepłe powietrze podrażnia również śluzówkę górnych dróg oddechowych i utrudnia oddychanie. W konsekwencji może to prowadzić do obniżenia odporności i gorszej pracy systemu immunologicznego. Odpowiednia wilgotność powietrza ma również wpływ na samopoczucie oraz wydajność pracy człowieka. Organizm ludzki najlepiej funkcjonuje w otoczeniu o wilgotności 50-60%. W takich warunkach łatwiej jest się skoncentrować i zmniejsza się uczucie zmęczenia.

Niska wilgotność źle wpływa również na meble i może spowodować ich pękanie. Ponadto wywołuje zjawisko elektryzowania się ciał, w wyniku którego ładunki elektrostatyczne gromadzą się na materiałach sztucznych. Zetknięcie takich naelektryzowanych materiałów, z których wykonane są np. urządzenia elektryczne, może przyczynić się do uszkodzenia ich „czułej” elektroniki.

Zbyt wilgotne powietrze w pomieszczeniu może powodować rozwój grzybów i pleśni, a to z kolei może być przyczyną chorób i alergii.

Najłatwiejszym i najskuteczniejszym sposobem utrzymania odpowiedniej wilgotności powietrza w pomieszczeniach jest zastosowanie nawilżacza powietrza.

Właściwy poziom wilgotności w pomieszczeniach wpływa nie tylko na komfort pracy, nauki czy wypoczynku, ale pomaga również zachować naturalne funkcje ochronne błony śluzowej przegrody nosowej oraz przewodów oddechowych. Zgodnie z obowiązującymi normami wilgotność powietrza w pomieszczeniu w okresie zimowym nie może być niższa niż 30%, a jej optymalna wartość powinna wynosić 40-60%. Zarówno zbyt wysoki poziom wilgoci w powietrzu, jak i jej niedobór mają skutki dla otoczenia. Wartość tę można sprawdzić za pomocą urządzenia pomiarowego, jakim jest higrometr.

Na przestrzeni lat wypracowaliśmy sobie renomowaną markę i nienaganną opinię wśród naszych klientów. Dbamy o stały rozwój  firmy i dostarczanie jak najlepszej jakości usług jak i produktów na europejskim poziomie.

Firma Szaniec istnieje na rynku od wielu lat, podczas których spotkaliśmy się z wieloma trudnymi zadaniami. Dzięki nim nabyliśmy solidnego doświadczenia w realizacji nawet najtrudniejszych zaleceń.

Najlepszą reklamą jest zadowolony Klient. Kierując się tą dewizą dbamy aby każdy z naszych klientów opuszczał nas w pełni usatysfakcjonowany i z przyjemnością wrócił do nas ponownie.

Aby utrzymywać jakość usług na europejskim poziomie, stale rozwijamy swój asortyment sprowadzając dla Państwa produkty pochodzące od najlepszych producentów.

mapka-dzialy-szaniec